ROTO med donatorji skafandrov za zdravnike

ROTO je skupaj z nekaterimi uspešnimi pomurskimi podjetji zbral denar za nakup 16 kompletov posebne varovalne opreme za zaščito zdravstvenega osebja in nabavo kliničnega ventilatorja Hamilton C3, ki služi za umetno predihavanje pljuč. Ventilator je nujen pri predihavanju najtežjih bolnikov, okuženih s COVID19, ki sami ne morejo več dihati. Bolniku v sapnik vstavijo cevko (postopek imenujemo intubacija) in ga priklopijo na ventilator, ki poganja zrak v pljuča. Vrednost donacije je 40.500 evrov. Zaščitni skafandri so po standardih Svetovne zdravstvene organizacije so namenjeni za delo v enotah intenzivne terapije in zagotavljajo najvišjo stopnjo varovanja zdravstvenega osebja. Bolnišnica Murska Sobota se zahvaljuje za podporo in solidarnost v boju proti koronavirusni bolezni.

Bolnišnica v Murski Soboti je prejela šestnajst kosov varovalne opreme.
Klinični ventilator Hamilton C3 služi za umetno predihavanje pljuč.